Afirmacje dla CiebiePytania i odpowiedzi

Pomoc » Korzystanie z serwisu

Jak uruchomić wyświetlanie afirmacji zamiast bannera w Gadu-Gadu?

Potrzebny będzie mały programik, który już został skonfigurowany na potrzeby tej usługi. Po ściągnięciu go i zainstalowaniu, będzie się automatycznie uruchamiał wraz z systemem.

Ikona ProximodoPobierz program Proximodo

Program ten jest bardzo mały i w ogóle nie obciąża systemu. Po uruchomieniu ustawia się w tzw. trayu, czyli zasobniku systemowym koło zegara. Jeśli używasz systemu Windows XP, to podczas pierwszego uruchomienia może pojawić się monit zapory systemu Windows. Trzeba wtedy wybrać opcję "odblokuj".

Następnie trzeba ustawić, aby Gadu-Gadu łączyło się przez serwer proxy, którym właśnie jest nasz programik. Najlepiej ustawić to w przeglądarce Internet Explorer, bowiem Gadu-Gadu korzysta z niego do wyświetlania bannerów reklamowych. Wchodzimy do opcji Internet Exlorera poprzez menu "Narzędzia -> Opcje internetowe", następnie zakładka "Połączenia" i "Ustawienia sieci LAN". W okienku, które się pojawi wpisujemy dane takie, jak na poniższym obrazku:

Uwaga! Jeśli na co dzień korzystasz z Internet Exlorera i chcesz lub musisz używać serwera proxy, to dodatkowo ustaw to w opcjach programu Proximodo. W tym celu kliknij dwukrotnie na ikonę uruchomionego programu znajdującego się w zasobniku systemowym i przejdź do zakładki "Settings". Tam po lewej stronie zaznacz pole "Use a remote proxy" i poniżej wpisz adres serwera proxy wraz z numerem portu, np: w3cache.icm.edu.pl:8080

I to już koniec. Uruchom ponownie Gadu-Gadu. Jeśli wszystko zrobiłeś dobrze, to w miejscu bannera w oknie rozmowy powinna pojawić się wybrana przez Ciebie w ustawieniach Twojego konta afirmacja, a jeśli jeszcze jej nie wybrałeś, to pojawi się tam reklama naszego serwisu.

« powrót