Afirmacje dla CiebiePytania i odpowiedzi

Pomoc » Stosowanie afirmacji

Czy afirmowanie nie jest wmawianiem sobie nieprawdy?

Wielu osobom powtarzanie afirmacji może kojarzyć się z wmawianiem sobie nieprawdy. Uważają one, że ci, którzy afirmują "bujają w obłokach", wmawiają sobie coś co nie istnieje itd.

Rozumiemy, że nie każdy ma odwagę zacząć zmieniać swoje życie, myśleć pozytywnie, wziąć odpowiedzialność za swoje problemy. Wiele osób się tego wręcz boi, bo nie chcą odstawać zachowaniem od swojego otoczenia. Takie osoby najczęściej nie widzą, że wszystkie błędne poglądy, które powodują problemy w ich życiu zostały im kiedyś wmówione, czy to przez wychowanie, edukację lub po prostu przejęte od otoczenia na zasadzie chłonięcia wszystkiego, co jest dominujące, albo też od ludzi, którzy im imponowali.

Takie osoby nie powinny się zajmować afirmacjami w praktyce, ponieważ afirmacje są dla tych, którzy chcą samodzielnie rozwiązywać swoje problemy, zmieniać swoje życie, wziąć pełną odpowiedzialność za to, co ich w życiu spotyka. Dla pozostałych istnieją poradnie psychologiczne, terapie grupowe i wiele technik oferowanych przez specjalistów.

« powrót