Afirmacje dla CiebiePytania i odpowiedzi

Pomoc » Stosowanie afirmacji

Od czego zacząć afirmowanie? Jak dobrać dla siebie afirmacje?

Po pierwsze zdefiniuj problem, który ciebie trapi. Sprawdź o co ci chodzi, co byś chciał osiągnąć, w jakim obszarze swojego życia odczuwasz niespełnienie. Następnie pozwól sobie pomarudzić przez chwilę, wypisując wszystko to, co ci przeszkadza, czego nie chcesz. Opisz jak najdokładniej swoje emocje, związane z danym problemem. Pamiętaj, aby nie przesadzać i nie użalać się nad tym, co nie dotyczy bezpośrednio zdefiniowanego na wstępie problemu. Nie uzasadniaj w żaden sposób tego co czujesz, nie oceniaj tego ani nie tłumacz się sam przed sobą, pisz tak jakbyś miał prawo czuć to, co czujesz i myśleć tak, jak myślisz, bez względu na to czy tobie lub innym wydaje się to słuszne, czy nie. Używaj prostych słów. Bądź szczery, nie musisz się niczego wstydzić, nikt tego nie przeczyta oprócz ciebie.

Teraz gdy masz przed sobą te kilka, kilkanaście zdań na swój temat, przeczytaj to od początku do końca i przyjrzyj się każdemu zdaniu z osobna. Zauważ, że każde z nich jest nasycone negatywnymi emocjami i wyobrażeniami na twój temat lub na temat innych ludzi i świata. Wybierz ze dwa, trzy zdania, które najsilniej obrazują twój problem i zrób prostą zamianę znaczenia z negatywnego na pozytywny. Wszelkie negatywne stwierdzenia odwróć na ich pozytywne odpowiedniki, pamiętając o tym, aby nie używać słowa "nie". Np. negatywne zdanie, że "Do niczego się nie nadaję" nie odwracamy na "Nadaję się do wszystkiego", bo to nie jest prawda, tylko możemy przekształcić na zdanie:

Ja, imię, posiadam wszechstronne talenty i zdolności, które wykorzystuję w swoim życiu

Kolejny przykład. Negatywne zdanie "Nie chce mi się żyć" zamień na:

Moje życie ma sens

lub na początek lepiej:

Dostrzegam sens swojego życia

albo nawet:

Mogę i potrafię widzieć sens swojego życia

To ostanie może być pomocne tym, którzy poczucie bezsensu życia mają głęboko zakorzenione w swojej podświadomości i "potwierdzone" wieloma życiowymi niepowodzeniami.

« powrót